KILKA PODPOWIEDZI – JAK WSPIERAĆ MISJE?

Każdy może pomóc misjom na wiele sposobów. W tym miejscu przytaczam kilka z nich:

* zacznij od MODLITWY ZA MISJE
* RÓŻAŃCEM MISYJNYM możesz zdziałać wiele dobra

* możesz wesprzeć działania misjonarzy WYSYŁAJĄC SMS-a o treści „Misje” na numer 72032. Koszt sms-a to 2,46 z VAT

* wpisz się do MISYJNEGO ZWIĄZKU MSZALNEGO – jest to dzieło pomocy misjom, zatwierdzone przez Ojca Świętego Piusa X w l908 roku. Do Związku Mszalnego możesz zapisać siebie, swoich bliskich - żyjących i zmarłych. Ofiary składane od jednej osoby wpisanej: 20 zł - są przeznaczone na potrzeby misjonarzy.
Za wszystkich członków Związku odprawia się każdego roku 500 Mszy świętych zbiorowych. Ponieważ Eucharystia wyraża i realizuje łączność całego Kościoła z Bogiem, dlatego przemienia nas w ikonę Chrystusa Zmartwychwstałego. W Eucharystii Bóg Ojciec w nieskończonej miłości czyni nas swoimi dziećmi w Jezusie Chrystusie.

* możesz ZBIERAĆ ZUŻYTE ZNACZKI POCZTOWE – w tym celu trzeba je wyciąć z koperty lub kartki pocztowej, zostawiając odpowiedni margines. Po zebraniu większej ilości znaczków należy je przesłać do Sióstr Klawerianek, które dochód ze znaczków przeznaczają na wsparcie projektów misyjnych.Oto adres:
Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera
30-227 Kraków
ul. Grabowa 9

* zainteresuj się ADOPCJĄ MISYJNĄ NA ODLEGŁOŚĆ

* czytaj "ECHO Z AFRYKI I INNYCH KONTYNENTÓW"

* zostań ZELATOREM KLAWERIAŃSKIM – zelatorzy klaweriańscy włączeni są do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera jako członkowie zewnętrzni i w miarę swoich możliwości czynnie współpracują ze Zgromadzeniem w misyjnym dziele Kościoła. Aktywna obecność osób świeckich od pierwszych chwil istnienia Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera stanowiła integralną część jego charyzmatu. Bł. Maria Teresa Ledóchowska była mocno przekonana, iż dzieło ewangelizacji świata zależy od współpracy każdego chrześcijanina i dlatego od samych początków istnienia Sodalicji św. Piotra Klawera zgromadziła wokół siebie – oprócz sióstr – liczną rzeszę osób świeckich. Założycielka dzieliła z nimi trudy i radości apostolatu, nieustannie sugerując nowe formy animacji i projekty misyjne, które oni z zapałem realizowali we własnym środowisku.
Zelatorem klaweriańskim może zostać każdy, kto pragnie przyczynić się do rozwoju misji katolickich na całym świecie. Jego zadaniem jest, oprócz modlitwy za misje, współpracować z siostrami w budzeniu zainteresowania misjami i pozyskać nowych przyjaciół misji.
Każdego miesiąca we wszystkich domach Zgromadzenia odprawia się dwie Msze święte za zelatorów.
* a może chcesz zostać WOLONTARIUSZEM MISYJNYM

* dla odważnych! - zostań MISJONARZEM ŚWIECKIM

Bł. Jan Paweł II pisał, że "misje odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana".

* jeżeli żadna z wymienionych propozycji nie przypadła Ci do gustu , to zawsze możesz oddać w intencji misji JEDEN DZIEŃ SWOJEGO CIERPIENIA (którego z pewnością nikomu w życiu nie brakuje).

Życzę Ci powodzenia!